Přejít k hlavnímu obsahu

Obhajoba titulu

23. 06. 2022

OBHAJOBA TITULU EKOŠKOLA

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

     Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov je zapojeno již řadu let do mezinárodního programu „Ekoškola“, kdy je na školách vytvořen Ekotým složený z žáků, učitelů i dalších zaměstnanců školy, který naplňuje metodiku "7 kroků Ekoškoly“ a zaměřuje se zejména na lokální problémy udržitelného rozvoje. Svou činností Ekotým ovlivňuje ostatní vrstevníky, snižuje ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí, zlepšuje prostředí ve škole i jejím okolí.

     Titul „Ekoškola“ se školám propůjčuje na 3 roky, poté následuje velmi důkladný audit, kdy se externí odborníci přijedou přesvědčit, že na škole funguje vše, jak má. Potom zasedne odborná komise, rozhodne o udělení titulu na další 3 roky a zástupci Ekotýmu si jedou tento titul převzít. Tentokrát jsme jeli titul přebírat již po čtvrté a Slavnostní předávání titulů Ekoškola se konalo v Praze v Brožíkově sále na Staroměstské radnici.

   Z Bohosudova tedy vyjela ve čtvrtek 16. června 9členná výprava ve složení Adéla, Amálka, Bobo, Jirka, Nela, Týna, paní učitelky Ivana a Věra a paní asistentka Bára. Po slavnostním zahájení, kdy hovořili zástupci Ministerstev školství a životního prostředí, následovalo samotné předávání, nebo-li certifikace Ekoškol. Každá škola řekla krátkou zajímavost o sobě ostatním. Za nás hovořila Nela, neboť hned v pátek 17. června organizovala v Ústí nad Labem velkou akci, Stávku za klima. O této stávce na konci programu hovořila i mluvčí hnutí Fridays For Future, studentka Klára Bělíčková. Program byl zakončen prohlídkou Staroměstské radnice včetně orloje, dostali jsme se tak do míst, kam se běžní turisté nedostanou.