Přejít k hlavnímu obsahu

ÚDIF vyvolal ÚDIV

9.  10. 5. 2024

Mgr. Bc. Jitka Helebrantová

Ve dnech 9. a 10. května zavítalo na naši školu Úžasné divadlo fyziky (ÚDIF).
Žáci a studenti tak měli možnost shlédnout jejich vystoupení a zúčastnit se některé z dílen.
Pro studenty gymnázia bylo připraveno vystoupení „Fyzika domácích spotřebičů“ a dílna, ve které si vyrobili spektroskop nebo elektromotorek.
Žáci druhého stupně základní školy a nižších tříd osmiletého gymnázia obdivovali kouzla fyziky ve vystoupení „Vší silou“. Také pro ně byla připravena dílna. Mladší si vyrobili úžasné těžišťové hračky a ti starší elektromotorek.
Za odměnu jsme přizvali i vybrané žáky a žákyně z páté třídy. Byli velmi nadšení, tak je snad bude fyzika, které nepatří obvykle k těm nejoblíbenějším předmětům, bavit.
Celá akce se mohla uskutečnit díky financování ze šablon pro střední školu: Učíme se navzájem v OP JAK.
Děkujeme.
P.S. Nadšení žáků a studentů si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

VELKÁ BRIGÁDA

8. 5. 2024

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Ve středu 8. května se někteří žáci a jejich rodiče, učitelé, asistenti a pan školník rozhodli nelenošit doma, ale protáhnout svá těla a udělat tím pádem něco pro sebe, ale i pro školu. Zúčastnili se brigády, která měla za úkol zvelebit areál školy. Takže se vesele plevelilo, stříhalo, okopávalo, hrabalo, odnášelo na kompost. Pod nánosem plevele na nás opět vykouklo jezírko i záhon levandule.

Také byly sestaveny další 4 vyvýšené záhony zakoupené díky projektu ÚK „Ekologizace a zpřístupnění komunitní zahrady v areálu školy“. Bylo nutno odkopat zeminu, akuvrtačkou sešroubovat záhony, vložit nopovou folii a netkanou textilii, klacíky a štěpku; nyní čekáme jen na navezení kompostu a žáčci z MŠ a PT si již budou moci sázet jahůdky a květinky. Také byly zasázeny nové květiny kolem altánů a tújky.

Brigáda skončila opékáním buřtů. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že si to s námi příští rok zase zopakují. Brigáda je totiž příklad krásné komunitní aktivity vedoucí k posilování mezigeneračních vazeb, pracovních a sociálních kompetencí.

Přijímačky 1. A8

DEN ZEMĚ

duben 2024

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Den Země, jakožto akce na podporu ochrany životního prostředí, se slaví každoročně 22. dubna již od roku 1970. Zapojuje se do ní cca 1 miliarda lidí ve více než 193 zemích světa.

Na naší škole se slavil Den Země v mateřské škole. Ekotým BGB si pro děti připravil zábavný a vzdělávací program o třídění a předcházení vzniku odpadu.

Protože oficiálním tématem pro rok 2024 je „Planeta vs. plasty“, děti dostaly pěknou látkovou tašku, která jim nahradí ty jednorázové.

Subscribe to Základní škola