Přejít k hlavnímu obsahu

4. třída foto ze ŠVP

4. třída - ŠVP

27.6. - 30.6.2022

Mgr. Růženka Haspelová

3. číslo časopisu

červen

OBHAJOBA TITULU EKOŠKOLA

16.6.2022

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov je zapojeno již řadu let do mezinárodního programu „Ekoškola“, kdy je na školách vytvořen Ekotým složený z žáků, učitelů i dalších zaměstnanců školy, který naplňuje metodiku "7 kroků Ekoškoly“ a zaměřuje se zejména na lokální problémy udržitelného rozvoje. Svou činností Ekotým ovlivňuje ostatní vrstevníky, snižuje ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí, zlepšuje prostředí ve škole i jejím okolí.

Titul „Ekoškola“ se školám propůjčuje na 3 roky, poté následuje velmi důkladný audit, kdy se externí odborníci přijedou přesvědčit, že na škole funguje vše, jak má. Potom zasedne odborná komise, rozhodne o udělení titulu na další 3 roky a zástupci Ekotýmu si jedou tento titul převzít. Tentokrát jsme jeli titul přebírat již po čtvrté a Slavnostní předávání titulů Ekoškola se konalo v Praze v Brožíkově sále na Staroměstské radnici.

Z Bohosudova tedy vyjela ve čtvrtek 16. června 9členná výprava ve složení Adéla, Amálka, Bobo, Jirka, Nela, Týna, paní učitelky Ivana a Věra a paní asistentka Bára. Po slavnostním zahájení, kdy hovořili zástupci Ministerstev školství a životního prostředí, následovalo samotné předávání, nebo-li certifikace Ekoškol. Každá škola řekla krátkou zajímavost o sobě ostatním. Za nás hovořila Nela, neboť hned v pátek 17. června organizovala v Ústí nad Labem velkou akci, Stávku za klima. O této stávce na konci programu hovořila i mluvčí hnutí Fridays For Future, studentka Klára Bělíčková. Program byl zakončen prohlídkou Staroměstské radnice včetně orloje, dostali jsme se tak do míst, kam se běžní turisté nedostanou.

Obhajoba titulu

Loutkové divadlo pro 4. a 5. třídy ZŠ

27.05.2022

Za BODLO, Mgr. Štěpánka Mazáčová

Divadelní soubor Bodlo ztvárnil dne 27. 5.  pro žáky 4. a 5. tříd tři krupské pověsti ve formě loutkového divadla. Členové dramatického kroužku přepracovali (dle knihy Mgr. Mrázkové Krupské pověsti) tři známé pověsti a sepsali k nim scénáře.. Loutky i kulisy vyráběla Mgr. Hodková a  studenti gymnázia v rámci výuky výtvarné výchovy. Věříme, že inovativní pojetí pověstí publikum oslovilo!
 

2. číslo časopisu

Subscribe to Základní škola