Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

STAROČESKÝ MÁJOVÝ JARMARK

14.05.2022

5.B - ŠVP Chřibská

29.04. - 06.05.2022

Mgr. Vendula Zimová

pátek: Zvládli jsme docela náročnou cestu. Zvláště cesta přes Děčín nás prozkoušela v trpělivosti. Ale příjemné počasí, skvělá zahrada a výtečná večeře nám to vynahradily. Máme se skvěle. Držte nám palce.

sobota: Dnešní den jsme si užili opravdu naplno! Procházka, zkouška pevnosti záchranné stoličky, hry na zahradě, Romeo a Julie, les a tvoření čarodějnic z přírodnin, pálení čarodějnic, opékání a opět hry na zahradě. Prostě a jednoduše - máme se báječně. Moc vás zdravíme.

neděle: Tak se zdá, že si tu každý den užijeme naplno. Celá neděle byla plná her uvnitř i venku. Odpoledne jsme šli na "krátkou" procházku, která se nám trochu protáhla, takže nás čeká opět klidná a dlouhá noc. A musíme vám napsat, že nám tady opravdu chutná! Zdravíme vás a jdeme si užít ještě trochu večerního fotbalu, pískoviště, vybiky a klábosení,...

pondělí: Dnešní dopoledne jsme se vypravili do Chřibské na náměstí, kde jsme se potěšili nákupem dobrot. Také jsme měli štěstí na otevřené informační centrum. Bylo otevřené náhodou, protože přebírali zboží a šikovná paní s obchodním duchem nás pozvala dál. :) Odpoledne bylo opět plné her a zvládli jsme i krátkou procházku. Počasí nám nadmíru přeje, všechny hlášené bouřky se nám vyhnuly. Tak se pomalu loučíme s pondělím a těšíme se na úterý. Mějte se pěkně.

úterý: Naši milí rodičové, je to neuvěřitelné, ale i dnešní den jsme si náramně a naplno užili. Bylo to prima. Naučili jsme se dvě nové hry: kroket a mölky, zahráli jsme si divadlo v lesním divadle a dali sedmikilometrovou minitúrku. :) Samozřejmě jsme zvládli i spoustu dalších her. A byla úžasná svačina: palačinky s tvarohem i marmeládou. Mějte se krásně.

středa: Dnešní den byl opět plný her, radostí a překvapení. Zatrénovali jsme vybiku a stále to umíme velmi dobře. Hráli jsme mölky, kroket, badminton, floorball,... A dali jsme si výtečnou točenou zmrzlinu. Počasí nám opět přálo, ale uvidíme zítra. Máme v plánu celodenní výlet a hlásí deštíček. No ale nejsme z cukru, zvládneme to! A pak balení! Mějte se! Jo a jsme opravdu přeborníci v úklidu pokojů!

čtvrtek: Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet. Cestou do Chřibské nás doprovázel vlahý deštík, který nám vůbec nevadil. Zbytek výletu už byl i z části zalitý sluncem. V Krásné Lípě jsme navštívili Čokoládovnu MANA, kde jsme si nějakou sami vytvořili a podívali jsme se do profesionální výrobny. Bylo to velmi zajímavé a ještě více chutné! Zvládli jsme si zabalit a už se moc těšíme domů.

Oslava Dne Země - hmyzí domeček

22.04.2022

Ekotým

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná dne 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970.

Letos se ho Ekotým rozhodl oslavit dohromady s naší Mateřskou školou Bohosudovský korálek. Žáci Ekotýmu nejprve svým malým kamarádům vysvětlili, co to Den Země je a proč se slaví. Potom byly připraveny herní aktivity na téma ochrany životního prostředí.

Další část oslavy se konala venku v areálu školy, kde všichni společnými silami postavili krásný hmyzí domeček. Ten se skládá z několika různých oddělení, kde každé má jinou výplň a poskytuje tak příhodné možnosti pro úkryt, rozmnožování a přezimování různých druhů užitečného hmyzu. Dutina s úzkou štěrbinou je vhodným místem pro úkryt kukel i dospělců užitečných motýlů. Stébla slámy či rákosu nebo vrtané dírky do tvrdého dřeva mají rády včelky samotářky, nebo čmeláci. Mezi borovými šiškami se dobře daří slunéčkům sedmitečným, zlatoočkám nebo škvorům.

Vše se povedlo včetně slunečného počasí a děti ze školky se už těší, jak budou pozorovat postupné zabydlování v domečku.

6.A + 1.A8: ROBOTIKA

04.04.2022

Mgr. Iva Svobodová

V pondělí 4. 4. se žáci 6. A a 1.A8 učili pracovat s roboty. Pod vedením lektorů z UJEP se seznámili s robotickou stavebnicí LEGO MINDSTORMS. Žáci si vyzkoušeli funkce několika jednoduchých čidel, prozkoumali součástky. Pak už bylo na fantazii každého z nich, jakého robota si poskládá. Pomocí blokového programování bylo možné roboty uvést do pohybu.  Každá třída měla na tyto aktivity dvě vyučovací hodiny. Určitě bychom využili i delší čas, protože robotické stavebnice poskytují spoustu možností pro zábavu a učení.

Velikonoční jarmark

10.04.2022

Mgr. Bc. Jana Pucharová

V neděli 10. 4. 2022 proběhl na náměstí v Krupce velikonoční jarmark. Hlavní program odstartovalo vystoupení dramatických souborů BODLA a BODLÁČKU a tanečního kroužku Rytmiky z naší školy. Počasí se po dobu našeho vystoupení umoudřilo a podpořilo úspěšné vystoupení.