Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠEHO ŽÁKA

Mgr. Jana Kuželová

Tomáš Zmítko, žák 7. třídy, odjel v únoru s výběrem reprezentace do kanadského Qeubecu na 43. hokejový turnaj PEE-WEE BSR. S českým týmem zvítězil a kromě vítězného poháru si domů přivezl i ocenění pro nejlepšího brankáře.

Gratulujeme!!!

MĚSTSKÉ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE

22. 2. 2023

Mgr. Mazáčová, Mgr. Vlasáková

Dne 22. 2. 2023 reprezentovalo 13 žáků naši školu v Městském kole recitační soutěže v Krupce. Soutěžilo se v kategorii sólistů (kat.0-4) a v kategorii SOUBOR (3 žáci ze 4. třídy). Do okresního kola soutěže, které se uskuteční ve dnech 14. a 16. 3., postoupilo 11 žáků!!

Kat. 0: Viktorie Vondrová 1.tř.

Kat. 1: Adam Puchar 3.tř.

Kat. 2: Edita Lachmanová 4.tř., Matěj Vlasák 5.tř.

Kat. 3: Filip Elman 1A8, Aneta Vlasáková 2A8

Kat. 4: Tereza Mazáčová 4A8, Ema Vondroušová 4A8

Kat. SOUBOR: Jakub Durchánek, Antonín Frýdlová, Edita Lachmanová 4.tř.

Děkujeme také pětici žáků ze 4.tř. za vystoupení “Čert a Káča”, kterým obohatili dopolední program.

Gratulujeme vítězům a do dalšího kola přejeme štěstí a úspěch!

ZIMNÍ ŠKOLA CHEMIE

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

 V rámci projektu IKAP ÚK jsou pro zájemce z řad učitelů chemie Ústeckého kraje pořádány „zimní školy chemie“, tedy vícedenní školení na zajímavá témata. Z naší školy se jich zúčastnila Mgr. Ivana Svobodová a Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D. V prosinci proběhla odborná beseda s doc. Ing. Jaromírem Ledererem, CSc. z výzkumného centra ORLEN UNICRE v Litvínově na aktuální témata v oblasti chemického průmyslu (cirkulární ekonomika, zelená chemie, uhlíková neutralita, vodík jako palivo budoucnosti…), a také exkurze do papírny Mondi ve Štětí. V únoru proběhla velmi zajímavá beseda na téma „Nové“ omamné a psychotropní látky v našich školách včetně prevence a legislativy, kterou vedly kriminalistky z Národní protidrogové centrály Služby kriminální policie a vyšetřování. Následující den proběhla exkurze ve Spolaně Neratovice, kde jsme se podrobně podívali na výrobu PVC a kyseliny sírové.

Školní kolo recitační soutěže

7. 2. 2023

Mgr. Štěpánka Mazáčová

Dne 7. 2. 2023 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Účast byla hojná! Soutěžilo přes 50 recitátorů ve věkových kategoriích 1. - 9. tř. a odpovídajících ročníků nižšího gymnázia. Výkony byly vyrovnané a dobrou náladu podpořila vystoupení sborů Iuvenes a Melodie. Děkujeme všem soutěžícím za účast, porotě za hodnocení a rodičům a vyučujícím za diváckou podporu. Gratulujeme postupujícím do městského kola soutěže!

Jmenovitě:

0. kategorie - Vondrová, Watzek

1.kategorie - Lachmanová, Puchar

2.kategorie - Lachmanová, Vlasák

3.kategorie - Elman, Vlasáková

4.kategorie - Mazáčová, Vondroušová

soubor - Durchánek, Frýdlová, Lachmanová

Staročeský vánoční jarmark

17. 12. 2022