Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

Městský vánoční jarmark

27. 11. 2022

Bohosudovská nota 2022

16. 11. 2022

Mgr. Michal Šťastný, DiS.

Ve středu 16. listopadu 2022 se po několikaleté pauze opět uskutečnil hudební festival Bohosudovská nota, který pravidelně pořádá Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov, pro dětské, žákovské a studentské sbory z našeho regionu. Pro všechny zpěváky byla připravena sladká odměna a pamětní list.

Na festivalu zazpívaly: MŠ Korálek, ZŠ a MŠ Teplická, MŠ Zvoneček, sbory PÍSKLATA a POUPATA ze ZŠ Maršovská, sbor ze ZŠ a SŠ Karla Čapka, sbor COMODO z Gymnázia Chomutov, sbory 1. st ZŠ Bohosudov a sbory MELODIE a IUVENES z Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov.

Všem zúčastněným děkujeme za kulturní zážitek a příjemnou atmosféru.

PEVNOST BOYARD PRO DĚTI, STUDENTY A JEJICH RODIČE

12. 11. 2022

Spolek Klíček Bohosudov pořádal v sobotu 12. 11. 2022 dlouho očekávanou akci. Prostory MŠ, ZŠ a BGB Bohosudov se proměnily v pevnost Boyard, která ukrývala pro soutěžící svá tajemnství a překvapení.

Děti nesoutěžily mezi sebou, ale přihlašovaly rovnou celé týmy. Společně překonávaly nástrahy pevnosti s cílem získat 5 klíčů a 5 indicií k hlavnímu heslu. Měli jsme připravené úkoly jednoduché i složitější, rychlé na čas i bez limitu. Nechyběly dokonce živé potvůrky, které bránily klíče před soutěžícími. Po škole tým doprovázel jeho Paklíč, který hlídal pravidla hry a zároveň v úkolech soutěžil proti týmu. Dokonce „ve věži“ čekal se svými hádankami i otec Fura.

Bylo zajímavé sledovat, jak se děti i studenti pro hru nadchli. Na překonání pevnosti měli 2 hodiny a všichni s napětím čekali, kolik týmů hru úspěšně dokončí. Dospěláci se v rámci týmů zapojili také a nejednou se u plnění úkolů všichni zapotili.

Jak to všechno dopadlo? Pevnost byla pokořena a vydala svůj poklad. Každý tým si odnesl jeho část domů. A účastníci už dopředu zjišťovali, jestli si hru někdy zopakujeme.

Na závěr bychom rádi poděkovali Městu Krupka, které tuto akci finančně podpořilo, i všem, kteří pomáhali akci připravit.

PODZIMNÍ VĚDECKÝ TÁBOR

27. 10. 2022

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Ve čtvrtek 27. 10. se díky Nadaci Orlen Unipetrol a díky ochotě paní učitelek Ivany a Věry být s dětmi i během své dovolené a díky ochotě 14 našich školáků jít do školy i o prázdninách konal podzimní vědecký tábor. Naučili jsme se měřit s čidly PASCO a zjistili jsme, jak moc měníme % oxidu uhličitého kolem sebe; dále jsme poznali tajemství fungování autíček na vodíkový pohon, elektronické stavebnice BOFFIN a díky dvěma Michalům z VŠ jsme pronikli do světa virtuální reality. Tábor se vydařil ke spokojenosti všech.

Podzimní příměstský tábor

26. 10. 2022

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Podzimní příměstský tábor byl posledním táborem dotovaným z projektu „Dětský klub v Krupce“ OPZ MPSV a nesl se v duchu špionského výcviku.

První výcvikový den pro špiony ve středu 26. 10. jeli žáci spolu s pečovatelkami Katkou, Ájou a Áďou do Ústí nad Labem. Lanovkou dojeli na Větruši, kde hráli hry a prošli si přírodní bludiště. Pak vyrazili pěšky na Vaňovský vodopád, cestou hráli na tajné špiony.

Ve čtvrtek byla pro děti připravena studenty VŠ špionská virtuální realita a dále výlet do Planetária Teplice. Tam měli pro žáky připraveny videa o vesmíru, prezentaci planet a oblohy. Dětem se program moc líbil a měly i spoustu otázek týkajících se vesmíru. Než tábor skončil, tak se vyhlašovali i nejlepší tajní špioni. Všechny děti pak dostaly malé dárečky jako poděkování za krásně užitý tábor.

Tento tábor byl již poslední, protože projekt bohužel končí. Snad se najde i další výzva EU, která myslí na děti i jejich zaměstnané rodiče.