Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

4. třída - ŠVP

27.6. - 30.6.2022

Mgr. Růženka Haspelová

OBHAJOBA TITULU EKOŠKOLA

16.6.2022

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov je zapojeno již řadu let do mezinárodního programu „Ekoškola“, kdy je na školách vytvořen Ekotým složený z žáků, učitelů i dalších zaměstnanců školy, který naplňuje metodiku "7 kroků Ekoškoly“ a zaměřuje se zejména na lokální problémy udržitelného rozvoje. Svou činností Ekotým ovlivňuje ostatní vrstevníky, snižuje ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí, zlepšuje prostředí ve škole i jejím okolí.

Titul „Ekoškola“ se školám propůjčuje na 3 roky, poté následuje velmi důkladný audit, kdy se externí odborníci přijedou přesvědčit, že na škole funguje vše, jak má. Potom zasedne odborná komise, rozhodne o udělení titulu na další 3 roky a zástupci Ekotýmu si jedou tento titul převzít. Tentokrát jsme jeli titul přebírat již po čtvrté a Slavnostní předávání titulů Ekoškola se konalo v Praze v Brožíkově sále na Staroměstské radnici.

Z Bohosudova tedy vyjela ve čtvrtek 16. června 9členná výprava ve složení Adéla, Amálka, Bobo, Jirka, Nela, Týna, paní učitelky Ivana a Věra a paní asistentka Bára. Po slavnostním zahájení, kdy hovořili zástupci Ministerstev školství a životního prostředí, následovalo samotné předávání, nebo-li certifikace Ekoškol. Každá škola řekla krátkou zajímavost o sobě ostatním. Za nás hovořila Nela, neboť hned v pátek 17. června organizovala v Ústí nad Labem velkou akci, Stávku za klima. O této stávce na konci programu hovořila i mluvčí hnutí Fridays For Future, studentka Klára Bělíčková. Program byl zakončen prohlídkou Staroměstské radnice včetně orloje, dostali jsme se tak do míst, kam se běžní turisté nedostanou.

Loutkové divadlo pro 4. a 5. třídy ZŠ

27.05.2022

Za BODLO, Mgr. Štěpánka Mazáčová

Divadelní soubor Bodlo ztvárnil dne 27. 5.  pro žáky 4. a 5. tříd tři krupské pověsti ve formě loutkového divadla. Členové dramatického kroužku přepracovali (dle knihy Mgr. Mrázkové Krupské pověsti) tři známé pověsti a sepsali k nim scénáře.. Loutky i kulisy vyráběla Mgr. Hodková a  studenti gymnázia v rámci výuky výtvarné výchovy. Věříme, že inovativní pojetí pověstí publikum oslovilo!
 

5.B - ŠVP Chřibská

29.04. - 06.05.2022

Mgr. Vendula Zimová

pátek: Zvládli jsme docela náročnou cestu. Zvláště cesta přes Děčín nás prozkoušela v trpělivosti. Ale příjemné počasí, skvělá zahrada a výtečná večeře nám to vynahradily. Máme se skvěle. Držte nám palce.

sobota: Dnešní den jsme si užili opravdu naplno! Procházka, zkouška pevnosti záchranné stoličky, hry na zahradě, Romeo a Julie, les a tvoření čarodějnic z přírodnin, pálení čarodějnic, opékání a opět hry na zahradě. Prostě a jednoduše - máme se báječně. Moc vás zdravíme.

neděle: Tak se zdá, že si tu každý den užijeme naplno. Celá neděle byla plná her uvnitř i venku. Odpoledne jsme šli na "krátkou" procházku, která se nám trochu protáhla, takže nás čeká opět klidná a dlouhá noc. A musíme vám napsat, že nám tady opravdu chutná! Zdravíme vás a jdeme si užít ještě trochu večerního fotbalu, pískoviště, vybiky a klábosení,...

pondělí: Dnešní dopoledne jsme se vypravili do Chřibské na náměstí, kde jsme se potěšili nákupem dobrot. Také jsme měli štěstí na otevřené informační centrum. Bylo otevřené náhodou, protože přebírali zboží a šikovná paní s obchodním duchem nás pozvala dál. :) Odpoledne bylo opět plné her a zvládli jsme i krátkou procházku. Počasí nám nadmíru přeje, všechny hlášené bouřky se nám vyhnuly. Tak se pomalu loučíme s pondělím a těšíme se na úterý. Mějte se pěkně.

úterý: Naši milí rodičové, je to neuvěřitelné, ale i dnešní den jsme si náramně a naplno užili. Bylo to prima. Naučili jsme se dvě nové hry: kroket a mölky, zahráli jsme si divadlo v lesním divadle a dali sedmikilometrovou minitúrku. :) Samozřejmě jsme zvládli i spoustu dalších her. A byla úžasná svačina: palačinky s tvarohem i marmeládou. Mějte se krásně.

středa: Dnešní den byl opět plný her, radostí a překvapení. Zatrénovali jsme vybiku a stále to umíme velmi dobře. Hráli jsme mölky, kroket, badminton, floorball,... A dali jsme si výtečnou točenou zmrzlinu. Počasí nám opět přálo, ale uvidíme zítra. Máme v plánu celodenní výlet a hlásí deštíček. No ale nejsme z cukru, zvládneme to! A pak balení! Mějte se! Jo a jsme opravdu přeborníci v úklidu pokojů!

čtvrtek: Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet. Cestou do Chřibské nás doprovázel vlahý deštík, který nám vůbec nevadil. Zbytek výletu už byl i z části zalitý sluncem. V Krásné Lípě jsme navštívili Čokoládovnu MANA, kde jsme si nějakou sami vytvořili a podívali jsme se do profesionální výrobny. Bylo to velmi zajímavé a ještě více chutné! Zvládli jsme si zabalit a už se moc těšíme domů.