Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

GYMNÁZIUM SLAVÍ 30 LET

15. 9. 2023

STUDENTSKÉ WORKSHOPY PŘI PŘÍLEŽITOSTI 30. VÝROČÍ GYMNÁZIA

15. 9. 2023

Zahájení školního roku 2023/2024

4. 9. 2023

JAZYKOVÉ ANIMACE

červen 2023

V měsíci červnu proběhly ve škole jazykové animace. Žákům se líbily.

Vicemistři republiky ve florbalu

V předposledním červnovém týdnu nastal vytoužený okamžik a naši kluci vyjeli na republikové finále ve florbalu do Jindřichova Hradce. Tady jsme se měli utkat s dalšími pěti nejlepšími týmy republiky. 
Rozepsány byly dvě herní skupiny a my se první den utkali s Uherským Brodem, který jsme porazili 2:1, abychom následně remizovali s Pardubicemi 1:1. Tím jsme vyhráli skupinu a do semifinálového kola jsme postupovali s vysokým sebevědomím a čtyřmi body. To se odehrálo druhý den turnaje a vyfasovali jsme borce ze Strakonic. V poslední minutě zápasu se nám podařilo vyrovnat na 2:2 a na nájezdy jsme brali výhru 3:2, což nás vykoplo přímo do finálového zápasu s Uherským Brodem o zlato. Tento tým byl velmi početný, ale zároveň jsme byli jediným týmem, který Brodu uštědřil v turnaji porážku. Šance byly vyrovnané. A zápas napínavý. Na konci třetí třetiny byl stav 2:1 proměněn na remízu, vyrovnávací gól však nebyl uznán. Do konce třetí třetiny zbývalo už jen pár vteřin, které se nám nepodařilo proměnit a tak naši borci brali stříbro! 
Je to jeden z největších sportovních úspěchů školy! Náš gólman Robin Kopecký byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem tunaje.
 
Vicemistři, děkujem!
 
Sestava: Vojtěch Frolík, David Frolík, Pet Ševčík, Vítek Blahout, Matyáš Matouš, Jáchym Patzl, Lukáš Nademlejnský, Lukáš Valach, Štěpán Patzl, Marek Hradecký, Jan Hataš, Denis Haňka, G: Robin Kopecký
 
Trenéři: Tereza Šmídová, Jakub Wiedner