Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

STAROČESKÝ MÁJOVÝ JARMARK

14.05.2022

BOHOSUDOVSKÉ SKLEPENÍ

04.04.2022

Věra Pavlátová

Jestlipak víte, že jsou v Krupce tajné chodby a sklepení? Současný majitel Bohosudovského sklepení, pan Pavel Kmeč, BohosudovskeSklepeni.CZ, spolupracuje i s naší školou a vychází nám maximálně vstříc. Díky tomu mohl vzniknout unikátní program Strašidlácké stezky v kombinaci s alchymickou dílnou, kterou jsme měli na jarním příměstském táboře a budeme mít i na letním táboře.

Pan Kmeč organizuje akce i pro jiné školy, jedna taková akcička se konala 4. dubna a asistovali na ní naši sextáni (Bobo, Nela, Katka a Valča). Podle majitele byli prý naši sextáni velmi šikovní a talentovaní.

Oslava Dne Země - hmyzí domeček

22.04.2022

Ekotým

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná dne 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970.

Letos se ho Ekotým rozhodl oslavit dohromady s naší Mateřskou školou Bohosudovský korálek. Žáci Ekotýmu nejprve svým malým kamarádům vysvětlili, co to Den Země je a proč se slaví. Potom byly připraveny herní aktivity na téma ochrany životního prostředí.

Další část oslavy se konala venku v areálu školy, kde všichni společnými silami postavili krásný hmyzí domeček. Ten se skládá z několika různých oddělení, kde každé má jinou výplň a poskytuje tak příhodné možnosti pro úkryt, rozmnožování a přezimování různých druhů užitečného hmyzu. Dutina s úzkou štěrbinou je vhodným místem pro úkryt kukel i dospělců užitečných motýlů. Stébla slámy či rákosu nebo vrtané dírky do tvrdého dřeva mají rády včelky samotářky, nebo čmeláci. Mezi borovými šiškami se dobře daří slunéčkům sedmitečným, zlatoočkám nebo škvorům.

Vše se povedlo včetně slunečného počasí a děti ze školky se už těší, jak budou pozorovat postupné zabydlování v domečku.

6.A + 1.A8: ROBOTIKA

04.04.2022

Mgr. Iva Svobodová

V pondělí 4. 4. se žáci 6. A a 1.A8 učili pracovat s roboty. Pod vedením lektorů z UJEP se seznámili s robotickou stavebnicí LEGO MINDSTORMS. Žáci si vyzkoušeli funkce několika jednoduchých čidel, prozkoumali součástky. Pak už bylo na fantazii každého z nich, jakého robota si poskládá. Pomocí blokového programování bylo možné roboty uvést do pohybu.  Každá třída měla na tyto aktivity dvě vyučovací hodiny. Určitě bychom využili i delší čas, protože robotické stavebnice poskytují spoustu možností pro zábavu a učení.

Velikonoční jarmark

10.04.2022

Mgr. Bc. Jana Pucharová

V neděli 10. 4. 2022 proběhl na náměstí v Krupce velikonoční jarmark. Hlavní program odstartovalo vystoupení dramatických souborů BODLA a BODLÁČKU a tanečního kroužku Rytmiky z naší školy. Počasí se po dobu našeho vystoupení umoudřilo a podpořilo úspěšné vystoupení.