Přejít k hlavnímu obsahu

ŠKOLNÍ AKCE

Městský vánoční jarmark

27. 11. 2022

První pomoc

listopad

Mgr. Helena Bradáčová

V listopadu se septima zúčastnila zajímavého workshopu s tématem první pomoci. Díky projektu IKAP Ústeckého kraje na školu zavítala Mgr. Ivana Chýlková a jako zkušená zdravotní sestra a lektorka žáky aktivně zapojila do ošetřování základních poranění a do resuscitace. Seznámila je s aplikací „Záchranka“, připomenula IZS (Integrovaný záchranný systém v ČR), BOZP při první pomoci při úrazech i při akutním stavu a ukázala správné vybavení lékárničky. Žáci si sami vyzkoušeli automatický externí defibrilátor a resuscitační model. Na konci poutavé a akční dvouhodinovky zájemcům orientačně zjišťovala krevní skupinu.  Stejné akce se zúčastní začátkem prosince i 3. ročník vyššího gymnázia.

Bohosudovská nota 2022

16. 11. 2022

Mgr. Michal Šťastný, DiS.

Ve středu 16. listopadu 2022 se po několikaleté pauze opět uskutečnil hudební festival Bohosudovská nota, který pravidelně pořádá Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov, pro dětské, žákovské a studentské sbory z našeho regionu. Pro všechny zpěváky byla připravena sladká odměna a pamětní list.

Na festivalu zazpívaly: MŠ Korálek, ZŠ a MŠ Teplická, MŠ Zvoneček, sbory PÍSKLATA a POUPATA ze ZŠ Maršovská, sbor ze ZŠ a SŠ Karla Čapka, sbor COMODO z Gymnázia Chomutov, sbory 1. st ZŠ Bohosudov a sbory MELODIE a IUVENES z Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov.

Všem zúčastněným děkujeme za kulturní zážitek a příjemnou atmosféru.

Studentské firmy v Chabařovicích

19. 11. 2022

Mgr. Jitka Helebrantová

19.11. se studentské firmy Itara, Citafit a Příroda za sklem účastnily 8. Chabařovického vánočního jarmarku. I přes velký mráz všichni zúčastnění nabízeli své výrobky velmi odhodlaně od 10 do 16 hodin. Jejich pečené čaje, granola či květiny oslovily řadu nakupujících. Procházejícím také vysvětlovali, jak na naší škole fungují studentské firmy. Na jejich snažení celý den svítilo slunce, tak úplně nezmrzli.

ROBOTIKA

9. 11. 2022

Mgr. Ivana Svobodová

Pro žáky 4.A8 a 3.A8 jsme připravili výuku robotiky. Dvouhodinové lekce se stavebnicemi LEGO MINDSTORMS vedly lektorky z UJEP Ústí n. L. Zatím robotické stavebnice ve škole nemáme. Využíváme proto návštěvy v technickém klubu Krupka nebo jiné projekty jako např. tento z MAS Cínovecko.

Nejprve se žáci seznámili se základními komponentami stavebnice, vyzkoušeli si několik senzorů. Pak každá dvojice sestavovala svého robota. Vznikly tak opravdu originální kousky. S nadšením jsme sledovali, jak se různá vozítka pohybují. Atmosféra byla po celou dobu velmi pracovní, tvůrčí a badatelská. Ohlasy od všech žáků byly pozitivní, zaznělo i přání delších lekcí.