Přejít k hlavnímu obsahu

Sportovní kurzy

ADAPTAČNÍ KURZ V PŘÍRODĚ

Třída: prima, kvinta, 1. ročník čtyřletého gymnázia a 6. třída

Termín: září (3 dny)

Místo: různé (Tisá, Osek, Opárno, Děčínský Sněžník …)

Tato akce slouží k vzájemnému poznávání nově vzniklých třídních kolektivů, které by měly být založeny na vzájemném pochopení, toleranci, úctě a dodržování stanovených pravidel. Žáci si pod vedením svých třídních učitelů užívají v nedalekém okolí tři dny plné výletů, her a dobré zábavy.

 

ZIMNÍ KURZ

Třída: sekunda, sexta, 2. ročník čtyřletéhogymnázia  a 7. třída

Termín: leden (7 dní)

Místo: Krkonoše  - Pec pod Sněžkou, Velká Úpa

Náplní kurzu je výuka a zdokonalování se na lyžích i snowboardu, zimní turistika, ale především se jedná o ozdravný pobyt v horském prostředí, kde mají děti možnost získat nové zkušenosti a navázat užší vztahy jak v třídním kolektivu, tak i s učiteli. Nové zkušenosti jsou vždy doplněny silnými zážitky, které si děti pamatují celý život a rády na ně vzpomínají. Ubytování je zajištěno v penzionu s výbornou domácí stravou formou plné penze.

VODÁCKÝ KURZ

Třída: septima

Termín: červen (5 dní)

Místo: řeka Ohře

Žáci se na kurzu seznámí s technikou jízdy na kánoích a vším, co je s vodáctvím spojeno (čtení vody, táboření, vaření v přírodě …) Doprava je společná vlakem do prvního tábořiště a přesun mezi jednotlivými tábořišti je už pouze po vodě na kánoích. Spí se v tábořištích ve vlastních stanech a stravování je individuální. 

CYKLOTURISTICKÝ KURZ

Třída: kvinta a 1. ročník čtyřletého gymnázia

Termín: duben/květen (4 dny)

Místo: Ostrov u Tisé

Náplní kurzu je turistika, cykloturistika, míčové hry, orientační běh, lanové techniky a základy horolezectví, orientace v přírodě – navigace (GPS) a nejrůznější týmové pohybové aktivity. Ubytování je v chatkách a stravování formou polopenze přímo v kempu. Hlavním cílem celé akce je inspirovat žáky, ukázat jim  zajímavé způsoby trávení volného času, nikoliv je odradit značnou fyzickou náročností aktivit.