Přejít k hlavnímu obsahu

VÝLET 1. A4

22.6. - 24.6.2022

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Na Mácháč!!!!!! – tak zněla jednoznačná odpověď, když jsem se ptala žáků mé třídy, kam by chtěli na výlet. No, proč ne, tak se jelo. Vybrali jsme na doporučení paní učitelky Lachmanové kemp Čtyřlístek ve Starých Splavech, což se ukázalo jako dobrá volba. Dobrou volbou byl i výběr druhého dozoru – pan učitel Šťastný – bezva parťák, navíc k tomu zodpovědný a zábavný. Také jsme měli opravdu velké štěstí na počasí, bylo celé tři dny nádherně slunečno.

První den si třída vyšlápla na Bezděz včetně prohlídky, pak jsme se ubytovali v kempu a hurá na pláž. Další den byl opravdu za odměnu; válecí na pláži, pinkací na hřišti, a také jsme byli na vyhlídkové plavbě po Máchově jezeře. Výlet se, myslím, vydařil, ještě nás čekají jen dva dny školy, pak společný bowling a hurá na prázdniny!!!

3. číslo časopisu

červen

OBHAJOBA TITULU EKOŠKOLA

16.6.2022

Mgr. Věra Pavlátová, Ph.D.

Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov je zapojeno již řadu let do mezinárodního programu „Ekoškola“, kdy je na školách vytvořen Ekotým složený z žáků, učitelů i dalších zaměstnanců školy, který naplňuje metodiku "7 kroků Ekoškoly“ a zaměřuje se zejména na lokální problémy udržitelného rozvoje. Svou činností Ekotým ovlivňuje ostatní vrstevníky, snižuje ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí, zlepšuje prostředí ve škole i jejím okolí.

Titul „Ekoškola“ se školám propůjčuje na 3 roky, poté následuje velmi důkladný audit, kdy se externí odborníci přijedou přesvědčit, že na škole funguje vše, jak má. Potom zasedne odborná komise, rozhodne o udělení titulu na další 3 roky a zástupci Ekotýmu si jedou tento titul převzít. Tentokrát jsme jeli titul přebírat již po čtvrté a Slavnostní předávání titulů Ekoškola se konalo v Praze v Brožíkově sále na Staroměstské radnici.

Z Bohosudova tedy vyjela ve čtvrtek 16. června 9členná výprava ve složení Adéla, Amálka, Bobo, Jirka, Nela, Týna, paní učitelky Ivana a Věra a paní asistentka Bára. Po slavnostním zahájení, kdy hovořili zástupci Ministerstev školství a životního prostředí, následovalo samotné předávání, nebo-li certifikace Ekoškol. Každá škola řekla krátkou zajímavost o sobě ostatním. Za nás hovořila Nela, neboť hned v pátek 17. června organizovala v Ústí nad Labem velkou akci, Stávku za klima. O této stávce na konci programu hovořila i mluvčí hnutí Fridays For Future, studentka Klára Bělíčková. Program byl zakončen prohlídkou Staroměstské radnice včetně orloje, dostali jsme se tak do míst, kam se běžní turisté nedostanou.

Obhajoba titulu

Beseda s ředitelkou Hospice sv. Terezie

09.06.2022

Mgr. JIří Breu

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 se na naší škole uskutečnilo setkání a beseda s ředitelkou Hospice sv. Terezie paní Petrou Stanislavou Meinlschmidtovou. Ta s žáky 2. ročníku a sextou hovořila o tom, co je paliativní péče, jak funguje hospic a co to je domácí hospicová péče. Otevřeně hovořila o této problematice a žáci si mohli udělat obraz o tom, jaké problémy přináší odcházení člověka, co je pro něj důležité a jak lze důstojný odchod z tohoto světa prožít v kruhu těch, které miloval, v místě mu blízkém a známém. Paní ředitelka svým přístupem oslovila své posluchače a dokázala je zapojit do diskuze a tak i přemýšlet o posledních věcech lidského bytí.

STANEŠ SE HOSTITELEM?

STANEŠ SE HOSTITELEM?

Subscribe to Gymnázium